Naudingos nuorodos #1

1. Atsipalaiduokime ir pailsėkime klausydamiesi lietaus ir kaip autorius rašo – Miegosite geriau:
http://www.rainymood.com/

2. Spaudžiam JavaScript iki beprotybės:
http://jscompress.com/

3. Optimizuojam ir susitvarkom CSS failus:
Optimizuoti: http://www.cssoptimiser.com/
Susitvarkyti: http://csstidy.sourceforge.net/index.php

4. Juoda ir balta spalva sukurti dizaino darbai kurie gali įkvėpti dizainerius naujiems iššūkiams:
http://resources.savedelete.com/30-cool-black-and-white-websites-for-design-inspiration.html

5. 10 nemokamų įrankių kurie padės susikurti puslapį Internete nemokant programuoti arba tiesiog tingint:
http://www.designzzz.com/free-online-website-builders/

Skaityti visą >>

Klaidų apdorojimas PHP aplinkoje

Šio straipsnio tikslas – papasakoti apie klaidų apdorojimą ir teikiamą naudą.

Dažnas nepatyrės programuotojas klaidų rodymą tiesiog išjungia arba naudoja operatorių @. Tokiu atveju, programavimo procese, nesimato daromos klaidos, pavyzdžiui naudojamas neapibrėžtas kintamasis, naudojamas masyvo elementas kurio nėra ir panašiai. Tokio tipo klaidos gali likti ir nepastebėtos, nes PHP kalboje tokiems atvejams yra taikomos tam tikros taisyklės, pavyzdžiui jei bandome gauti reikšmę iš kintamojo kurio nėra, gausite tuščią eilutę. Dažnas programuotojas to net nežino arba apie tai nesusimąsto. Tad programavimo procesui vykstant, tiesiog būtina įjungti klaidų rodymą.

Skaityti visą >>

Kodėl PHP netinka mokymuisi programuoti

Straipsnis skirtas tiems, kurie galvoja apie „viliojantį programavimo pasaulį“ ir norėtų pradėti mokytis programuoti… pasitelkiant PHP.

Nežiūrint to, kad PHP šiuo metu yra bene populiariausia tinklapių programavimo kalba, ir to, kad šį straipsnį skaitote PHP ir MySQL programuotojų tinklarštyje, aš nerekomenduoju pradėti mokytis programuoti naudojant PHP. Tai yra ne tik mano nuomonė ir argumentų tam yra gana daug.

Skaityti visą >>

Braižom grafikus su dygraphs

Kuo toliau tuo labiau Flash mums nebereikalingas. Jau dabar galima paišyti piešinius vien tik su HTML ir JavaScript (canvas). Galime braižyti grafikus vėl tik su HTML ir JavaScript (canvas). O jeigu reikia piešti serverio pusėje sudarant statinį grafiką ar paveiksliuką, užtenka pasinaudoti PHP GD biblioteka. Taigi Flash pozicija šiuo atveju krenta, nes nenaudojami bereikalingi kompiuterio resursai norėdami atvaizduoti grafiką.

Šiame straipsnyje panaudosiu dygprahs JavaScript biblioteką, kuri leidžia sukurti interaktyvų grafiką pagal duotus duomenis kurie gali būti perduoti kaip nuoroda į puslapį, CSV formatu ar tiesiog paprastu tekstiniu failu.

dygraph JavaScript bibliotekos pavyzdys

dygraph pavyzdys

Skaityti visą >>

PhantomJS – tinklapių paleidimas per CLI


Šiandien atradau naudingą įrankį – PhatntomJS. Tai nedidelė WebKit ir QT pagrįsta biblioteka, kuri natūralioje aplinkoje įvykdo html/js/css kodą be vaizduoklio. Lietuvikšai skamba ne kaip, tad pasinaudosiu pavyzdžiais iš ariya.blogspot.com, visa dokumentacija ir pati biblioteka – code.google.com.
Iš esmės phantomjs gali virtualioje naršyklėje paleisti jūsų pasirinktą JS kodą ir vėliau gautą rezutatą išsaugoti kaip .png .jpg paveiksiuką ar .pdf.

Tarkim
$phantomjs rasterize.js http://raphaeljs.com/polar-clock.html clock.png
išsaugos SVG formtau parašytą laikrodį kaip png paveiksiuką. (16 eilučių rasterize.js kodą rasite ariya.blogspot.com).
Kam tai galima panaudoti?
  • Ties skelbiamomis naujienomis automatikšai pridėti iškarpą (thumb) iš aprašomo staipsnio.
  • Kai tenka vargti su e-parduotuvių projektais, kur iš didmeninkų informaciją apie prekes galima gauti tik copy-paste metodu, o html’as yra 2004 metų stiliaus, nevalidus ir taip suveltas, kad net regexp’u ką nors iškrapštyti tampa dideliu vargu.
  • Reikia keletą paveiksliukų sujungti į vieną. Pvz uždėti „vandens žymes“, gražius rėmelius, ar kitus html5/css3 efektus. (ypač kol IE6+ vis dar mums gadina gyvenimą)

Tikiuosi bus naudingas įrankis ne tik man vienam 🙂

Skaityti visą >>

Kuriame nuosavą Chrome įskiepį

Google Chrome naršyklė po mažu populiarėja ir nebe reikalo. Žinia kad Chrome veikia tikrai greitai ir sklandžiai nei dauguma kitų naršyklių. Pats naudoju jau daugiau nei 2 metai – jokio nulūžimo dar nebuvo. Keista, bet tiesa.

Chrome tapo dar populiaresnis kai buvo pradėti kurti jam skirti įskiepiai.  Šiuo metu Chrome turi jau daugiau nei 10 000 sukurtų įskiepių.

Kaip Chrome įskiepiai veikia?

Pirmiausia įskiepis tai toks pats HTML puslapis, niekuo nesiskiriantis nuo kitų HTML puslapių.  Galite naudoti įskiepyje paveikslėlius, nuorodas, JavaScript failus ir viską kas gali būti WEB puslapyje.

Chrome MySQL.LT RSS įskiepis

Chrome MySQL.LT RSS įskiepis

Skaityti visą >>