5 PHP klasės kurios pravers kiekvienam

PHP Projektai

PHP Projektai

Kaip PHP programuotojas jūs turėtumėte žinoti kad dauguma projektų ar klasių yra Atvirojo kodo ir yra kuruojamos daugumos savanorių.

Tokiu būdų projektai tampa geresni, saugesni, populiaresni ir našesni nei komerciniai.

Šiandien išvardinsiu kelias paprastesnias PHP klases kurios padės jums sutaupyti laiko, bei tuo pačiu palengvins jūsų darbą ir nereikės išradinėti dviračio.

Skaityti visą >>

5 PHP patarimai kaip geriau rašyti kodą

phpVisi kurie bando išmokti ar tie kurie jau programuoja su PHP ne pirmą dieną manau kartas nuo karto padaro klaidingų ar tiesiog kvailų klaidų rašydami kodą.

Šiame straipsnyje aptarsime 5 mano manymų labiausiai daromas klaidas, o kai kuriems gal tiesiog bus papildomos žinios kaip geriau parašyti kodą ir kodėl rašoma taip, o ne kitaip.

Taigi netemdami į naktį pradėkime.

Skaityti visą >>

Keičiam DropBox direktoriją į savo norimą

DropBox

DropBox

Turbūt dauguma žinot kas yra DropBox, o kas nežino galit susipažinti iš arčiau paspaudę ant nuorodos.

Trumpai: DropBox skirtas failų sinchronizavimui tarp kelių kompiuterių, su draugais, pažystamais, bendradarbiais.

Didžiausia problema tai, kad DropBox kūrėjai nusprendė jog mūsų katalogas būtinai turi būti Dropbox, nors tai tikrai kartais erzina jei mes norime nurodyti savo katalogą kurį sinchronizuosim.

Skaityti visą >>

Aplikacijų monitoringas: xhprof


Taigi, tęsiame mūsų paieškas aplikacijų monitoringe. Facebook vyrai sugalvojo analogą XDEBUG skirtą būtent production sistemoms – xhprof. Pačio PHP išplėtimo (extension) diegimas nėra sudėtingas, nes galime naudoti pecl repositoriją, kompiliuosite rankomis ar ne – Jūsų pasirinkimas. Nurodžius išplėtimą php.ini faile ir perkrovę PHP procesus iš karto pradedame rinkti informaciją. Yra keletas programėlių kuriomis galime peržiūrėti surinktus duomenis, visai kaip su XDEBUG. Žinoma mūsų tai netenkina, todėl ieškome kaip viską atvaizduoti online. Čia ir prasideda sunkioji dalis.

Skaityti visą >>

Aplikacijų monitoringas: newrelic

Visi kas turi/prižiūri savo production serverius aišku stebi serverio apkrovimus, laisvos atminties kiekius, SQL užklausų kiekį ir panašius parametrus. Tačiau pridėkite ranką prie širdies ir pasakykite: ar žinote ką daro jūsų aplikacija tame production serveryje? Ar neįvyksta kokios problemos esant tam tikroms sąlygoms? Manau teigiamai atsakytų nedaugelis. Nesenai išbandžiau Zend Server sistemą ir man patiko, kad galiu sužinoti apie kilusias problemas vienoje ar kitoje vietoje, bet ši sistema turi minusų: nemaža kaina, naudojamas Apache web serveris (mat dabar naudoju Nginx + PHP-FPM). Tie minusai privertė paieškoti alternatyvų. Taigi ir pradedu straipsnių ciklą apie aplikacijų monitoringą. Ciklas bus baigtas kai rasime tai ko ieškome arba kai užges viltis 🙂

Skaityti visą >>