Taigi, nespėjame apšilti kojų su PHP 5.4 versija, o jau php.net galima pamatyti 5.5.0 alpha versijas. Žinoma visada knieti sužinoti, o kaip gi mūsų rašomos programos veiks su naujausia PHP versija. Tiesiog viską griauti ir keliauti prie naujos versijos gali ne kiekvienas. Turime senų projektų kurie netgi neveikia su PHP 5.3, arba gali veikti, tik jie apleisti ir laiko skirti atnaujinimams nebėra tikslo. Vienintelė išeitis – paleisti kelias versijas viename serveryje. Žinoma visas čia paminėtas versijas diegtis production serveryje – būtų tikrai neprotinga, bet va development serveryje jas turėti tikrai verta. Galų gale sudaromos sąlygos su tuo serveriu dirbantiems programuotojams išsibandyti naujas funkcijas ir patobulinimus. Iš karto perspėsiu, kad mano siūlomas variantas naudoja NGinx web serverį ir PHP-FPM (išskyrus 5.2.x), tad kaip tai padaryti su daugelio naudojamu Apache web serveriu – net neįsivaizduoju, žinantys kaip NGinx šioje situacijoje pakeisti į Apache – laukiami komentaruose. Be jokios abejonės – norint turėti kelias skirtingas PHP versijas viename serveryje – teks kompiliuoti rankomis. Jei to nesate anksčiau darę – bus puiki proga žengti žingsnį pirmyn.
Skaityti visą >> Svarbiausia monitoringo paskirtis – laiku pastebėti problemas. Jau anksčiau rašiau apie būdą kaip saugoti klaidas. Visgi aptartas būdas turi keletą problemų.
Saugomas klaidas tarkime duomenų bazių lentelėje peržiūrime retai, taigi apie greitą reakciją ir kalbos negali būti. Klaidų pranešimai el. paštu gelbsti laikinai, galop el. paštas gali būti apkrautas daugybe pranešimų į kuriuos natūraliai jau pradedi nebereaguoti, arba gali būti taip, kad klaida kartojasi cikle, tuomet net dešimties minučių laikotarpio pakanka tam, kad paštas bus verčiamas laiškais net kelias dienas. Dar gali atsirasti klaidų senuose projektuose prie kurių jokių FTP prisijungimų jau nebėra ir pan.