5 PHP klasės kurios pravers kiekvienam

PHP Projektai

PHP Projektai

Kaip PHP programuotojas jūs turėtumėte žinoti kad dauguma projektų ar klasių yra Atvirojo kodo ir yra kuruojamos daugumos savanorių.

Tokiu būdų projektai tampa geresni, saugesni, populiaresni ir našesni nei komerciniai.

Šiandien išvardinsiu kelias paprastesnias PHP klases kurios padės jums sutaupyti laiko, bei tuo pačiu palengvins jūsų darbą ir nereikės išradinėti dviračio.

1. PHP Paypal

PHP Paypal – skirtas lengvai, greitai ir patogiai integruoti Paypal apmokėjimo sistemą savo projektuose. Paypal turi patogų savo API, o su šia klase jūs galėsite lengviau darbuotis ir paleisti apmokėjimą per 20 minučių.

PHP Paypal

2. Turinio gavimas

Ar būna atvejų kai norite gauti kažkokią turinio dalį iš kitos svetainės? Dažniausiai tai užtrunka nemažai laiko kol išsiaiškinate tos svetainės struktūrą, gaunate duomenis iš jos, apdorojote juos, tvarkote rezultatą. Tam visam procesui sutrumpinti galime panaudoti htmlSQL klasę kurios pagalba visa veiksmų seka sutrumpėja ir sumažėja jūsų kodo apimtis. Jeigu jūs esate Regex fanas, tuomet jums ši klasė nereikalinga.

htmlSQL

3. Vartotojo valdymas

Jeigu jums reikia paprastos, lengvai valdomos vartotojų sistemos su integruotais metodai tokiais kaip: registracija, prisijungimas, atsijungimas, vartotojo duomenų valdymu ir panašiai. Tuomet ši klasė kaip tik jums. Ji nėra perkrauta, lengvai valdoma ir suprantama kiekvienam.

PHP User Class

4. BBCode

Turbūt dauguma žino kas yra BBCode, tai tiesiog dažniausiai forumuose naudojama alternatyva HTML gairėms su nustatytomis taisyklėmis.

Parašyti savo asmeninį BBCode užima tikrai nemažai laiko kol viską gerai aprašai ir sudėlioji taip kaip turi būti. Jeigu neturi laiko, galite drąsiai naudoti patogia PHP BBCode klasę kuris visus pagrindinius veiksmus atliks už jus.

BBCode Parser

5. Pašto siuntimas

Būna turbūt ne vienas projektas kai reikia siųsti El. laiškus (registracijos patvirtinimas, prenumeratos ir t.t.).  Viskas būtų gan gerai jei mums reikėtų išsiųsti tik laišką nurodytu adresu ir tiek, o kas jei reikia siųsti prikabintus failus, nurodyti kad siunčiama iš kitokio pašto?

Žinoma galima rašyti savo PHP klasę, bet tai tiesiog tėra laiko gaišimas. Kam iš naujo išradinėti dviratį jei jis jau sukurtas ir patobulintas?

Jeigu nenorite gaišti savo laiko, tiesiog galite naudotis PHPMailer klase, kurios rasite tikriausiai viską ką norėsite daryti su paštu.

PHPMailer

Mindaugas

IT specialistas, PHP programuotojas. Sritys: PHP, MySQL, JavaScript, Ajax, jQuery, Arduino, (x)HTML, CSS, XML

More Posts - Website

Žymos: , ,

5 komentarai

  1. Turinio gavimui galima naudoti xpath.
    Taip pat yra patogus įrankis SimpleHtmlDom, kuris leidžia gauti turinį pagal CSS selector’ius: http://simplehtmldom.sourceforge.net/

  2. Gal ir ne visai į temą, bet manau bus įdomus 2 punkto papildymas: http://developer.yahoo.com/yql/guide/yql-select-xpath.html

  3. Įdomumo dėlei (smagu kartais paskaitinėt kitų klases ir galbūt išmokt ko nors naujo) išbandžiau 3 punktą, tai nusivyliau, nes krūva notice, errorų. Na bet nieko tokio, išmanančiam viską galima pasitaisyt, tiesiog tikėjausi, jog čia bus vos ne viskas gatava, bet taip nėra :) Čia neužteks nurodyti db, user, pass. Teks arba duombazėje pasikeisti users lentelės fields pagal skriptą (uname, upass ir panašiai), arba pačiam keisti pavadinimus formoje ir po to dar pačioje klasėje. Na čia vėlgi, nesudėtinga, bet reikia pridėt ranką.

    Kodas nėra labai senas, bet va ant PHP 5.3 jau problemų mėto. Pvz.: čia naudojama funkcija mysql_db_query, kuri yra deprecated function.mysql-db-query.php. Tokiais atvejais gauname notice ir tenka vėl pridėt rankelę taisyti klasę.

    Reziume: PHP begineriui ši klasė gali būt per sudėtinga, kad prisitaikyti sau.

  4. Eh, jau matau didelį trūkumą svetainės – nėra galimybės redaguoti savo komentaro :(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>